Ułatwienia dostępu

Bezpieczeństwo Sieci

Bezpieczeństwo w sieci internetowej jest niezwykle istotne w obliczu licznych zagrożeń, jakie mogą nas spotkać podczas korzystania z internetu. Niezabezpieczone połączenia mogą prowadzić do kradzieży danych osobowych, ataków phishingowych, infekcji złośliwym oprogramowaniem i wielu innych niebezpieczeństw.

OCHRONA DDoS

OGRANICZANIE ATAKÓW DDOS

Ataki DDoS (czyli odmowa dostępu do usług) są już nierozłączną częścią Internetu, bez względu czy jako użytkownicy sobie z tego zdajemy sprawę, czy nie. Zasada działania tego typu ataku polega na wysyceniu określonych zasobów po stronie serwera świadczącego usługę. Jeśli nie działa jakaś usługa, lub strona w sieci, to może znaczyć, że stała się ona celem właśnie takiego ataku. Jak łatwo się domyśleć, radzenie sobie z tego typu zagrożeniem stało się chlebem powszednim wszystkich usługodawców w Internecie.

Batalia o dostępność usług jest prowadzona wszelkimi metodami. Od manualnego i ordynarnego blokowania celu ataku (i ratowania postronnych ofiar), po zautomatyzowane, wysublimowane i wielostopniowe procesy filtrowania. Oczywiście czym wygodniejsze (mniej angażujące i ingerujące) rozwiązanie tym bardziej kosztowne, a specyfiką ataków DDoS jest przepaść między kosztem jego organizacji, a środkami jakie trzeba zaangażować, aby się ochronić. 

Charakterystyka rozproszonej (“distributed”) sieci źródeł ataku dodatkowo powoduje, że w zasadzie tylko operatorzy telekomunikacyjni (dostawcy Internetu) są w stanie skutecznie organizować obronę. EXATEL w tych działaniach nie jest odosobniony i poszedł nawet o krok dalej.

Podejście EXATEL

Techniki ataków cały czas ewoluują, a w związku z tym konieczne jest aktualizowanie zabezpieczeń. EXATEL zdecydował się zbudować autorskie rozwiązanie TAMA jako odpowiedź na potrzebę bezpośredniego wpływu na rozwój systemu ochrony DDoS w zależności od realnych (a zarazem zróżnicowanych) wymagań klientów podlegających atakom.

Dzięki temu, że mamy możliwość ciągłej analizy charakterystyki ruchu w sieci, jeśli wykryjemy nietypowe zdarzenie (i zakwalifikujemy je jako szkodliwe) – możemy natychmiastowo reagować i sprawnie filtrować złośliwy ruch z sieci. Dzięki temu umożliwiamy normalne działanie atakowanego serwisu.

 

 

Poznaj inne narzędzia dotyczące bezpieczeństwa w sieci internetowej

DDoS Wanguard

Scroll to Top