Ułatwienia dostępu

Zwiększ zasięg WIFI

Poznaj rozwiązanie zwiększające zasięg sieci WiFi

Huawei OptiXstar K562 to bezprzewodowy router przeznaczony do pracy w pasmach 2,4 i 5 GHz jednocześnie. Obsługuje standard Wi-Fi 6, korzysta z protokołów IEEE 802.11 b/g/n/ax w paśmie 2,4 GHz i IEEE 802.11 a/n/ac/ax w 5 GHz. Maksymalna teoretyczna przepustowość Wi-Fi wynosi 3000 Mb/s – 574 Mb/s w 2,4 GHz oraz 2402 Mb/s w 5 GHz. Router posiada 3 gigabitowe porty Ethernet (10/100/1000Mb/s), każdy z nich może pracować jako WAN lub LAN, rodzaj podłączenia jest rozpoznawany automatycznie.

Urządzenie jest kompatybilne z siecią Mesh, możesz je sparować z innymi produktami Huaweia. W tyb trybie K562 komunikuje się z pozostałymi punktami dostępowymi bezprzewodowo, bez konieczności stosowania kabla Ethernet. Sieć jest widoczna pod jedną nazwą, przemieszczając się pomiędzy poszczególnymi urządzeniami będziesz automatycznie przełączany tak, aby uzyskać jak najlepszy sygnał.

Oferowany produkt zapewnia wiele przydatnych funkcji. Wykorzystuje Beamforming – kształtowanie wiązki w celu poprawy zasięgu transmisji oraz nowoczesne szyfrowanie WPA3, które zabezpieczy twoją sieć przed atakami. Funkcja eAI rozpoznaje najważniejszy ruch sieciowy (taki jak gry online, telekonferencje czy nauczanie online) i nadaje mu odpowiedni priorytet.

 

 

K562 wspiera standard Wi-Fi 6, może transmitować sieć bezprzewodową w pasmach 2,4 i 5 GHz jednocześnie. Wykorzystuje protokoły IEEE 802.11 b/g/n/ax w 2,4 GHz i IEEE 802.11 a/n/ac/ax w 5 GHz. Dzięki temu i zastosowaniu kanałów o szerokości do 160 MHz maksymalna, teoretyczna przepustowość Wi-Fi wynosi 3000 Mb/s – 574 Mb/s w 2,4 GHz oraz 2402 Mb/s w 5 GHz. Urządzenie zapewnia prędkość wystarczającą nawet bardzo wymagającym użytkownikom. Umożliwia komfortowe korzystanie z zasobów internetu, w tym granie online, oglądanie filmów w bardzo dużej rozdzielczości czy szybkie pobieranie plików.

Funkcja Mesh

Jedną z głównych zalet K562 jest wbudowana funkcja Mesh. Router możesz połączyć z dowolnym terminalem ONT Huaweia w celu rozszerzenia już istniejącej sieci bezprzewodowej. Cała operacja jest bardzo szybka i prosta, wystarczy wykorzystać przyciski WPS znajdujące się na obu urządzeniach. Po dokonaniu wstępnej konfiguracji K562 będzie synchronizował swoje ustawienia z głównym terminalem.

Użytkownik nieważnie od liczby zastosowanych K562 będzie widział jedną sieć bezprzewodową, nie musi ręcznie przełączać się pomiędzy poszczególnym urządzeniami. Oferowany produkt wspiera standardy 802.11k i 802.11v odpowiadające za roaming danych. Będąc przełączanym pomiędzy jednym a drugim urządzeniem w sieci nie powinieneś odczuć żadnych spadków przepustowości.

3 gigabitowe porty Ethernet

Oferowany produkt jest wyposażony w 3 gigabitowe porty Ethernet (10/100/1000 Mb/s). Korzystając z funkcji Mesh i bezprzewodowego WAN masz do dyspozycji wszystkie porty. Jeżeli korzystać z połączenia przewodowego to jeden z nich musi służyć za WAN, do dyspozycji pozostaną 2 porty LAN.

Urządzenie możesz zasilić z wykorzystaniem gniazda DC. W zestawie znajdziesz zasilacz 12 V DC / 1 A. Maksymalny pobór mocy wynosi 12 W.

Scroll to Top